WILMA RUDOLPH

WILMA RUDOLPH

Czy ciężka choroba może całkowicie wykluczyć ze spełnienia marzeń? Oczywiście, że nie! A Wilma Rudolph jest tego idealnym przykładem.

Polio było niegdyś straszną chorobą – tym bardziej, że nie było jeszcze na nią szczepionki. Nieuleczalna wówczas choroba potrafiła doprowadzać do naprawdę nieprzyjemnych schorzeń. Mała Wilma niestety nie uchroniła się przed polio i zaraziła się chorobą, doznając paraliżu nogi. Lekarz prognozował najgorsze – dziewczynka miała przestać chodzić.

Walka o życie

Matka Wilmy zapewniła córkę, że jej pomoże. Dlatego co tydzień wiozła ją do miasta na rehabilitację. Dziewczynka posiadała aż dwadzieścioro jeden rodzeństwa, które codziennie na zmianę masowało jej chorą nogę. Wilmie często było bardzo przykro – ze względu na stan zdrowia zmuszona była do chodzenia w specjalnych klamrach, co stawało się powodem do drwin i złośliwości ze strony rówieśników. Dziewczynka wcale nie miała łatwego życia, jednak z dnia na dzień zaczęła odzyskiwać siły. Kiedy tylko skończyła dziewięć lat, stanęła samodzielnie na nogi!

Z tej radości i szansy, jaką dostała od życia, zaczęła grać w koszykówkę. Skakanie i bieganie stało się jej pasją. Dostrzegając potencjał w dziewczynce, trener zaproponował jej regularne treningi lekkoatletyki. Dzięki ćwiczeniom, wzięła udział aż dwadzieścia razy w zawodach lekkoatletycznych i… wygrała je wszystkie! Zawsze opowiadała, że nie zna powodu swojego szybkiego biegu. Twierdziła, że to nic specjalnego, bo ona tylko po prostu… biegnie.

Sukces mimo przeszłości

Ciężko w to uwierzyć, ale Wilma została najszybszą kobietą świata, czym sprawiła ogromną radość rodzinie oraz całemu krajowi. Co ciekawe, w 1960 roku pobiła aż trzy rekordy świata w czasie trwania igrzysk olimpijskich. Wilma powtarzała zawsze, że tylko ten, kto upora się z przegraną, będzie w stanie wygrać.

Warto pamiętać o słowach Wilmy i uświadomić sobie, że nie zawsze możemy wygrać. Jednak jeżeli uda nam się wstać po odniesionej porażce i dalej walczyć o swoje – prędzej czy później osiągniemy upragniony sukces!

Jak jeść zdrowo i pozostać FIT? Artykuł polecany przez dietetyk katowice.

Szukasz dobry masaż Katowice? Zapraszamy również na depilacja laserowa katowice.

Po więcej inspirujących artykułów zapraszany na naszego bloga.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *