SERENA I VENUS WILLIAMS

SERENA I VENUS WILLIAMS

Czy młody wiek i brak szlacheckiego pochodzenia świadczą o niemożliwości osiągnięcia sukcesu w przyszłości? Niekoniecznie! Przykładem mogą być najsłynniejsze tenisistki świata, siostry Serena i Venus Williams.

Pewien mężczyzna o imieniu Raul sprzedawał placki taco w jednej z ulicznych budek – gdzieś w centrum amerykańskiego miasta Compton. Codziennie przyglądał się on innemu facetowi, przechodzącemu obok jego miejsca pracy. Richard – bo tak nazywał się owy mężczyzna – każdego dnia zabierał ze sobą dwie urocze córki, kierując się z nimi w stronę… kortu tenisowego.

Nawet gangi ucichły!

Dziewczynki miały na imię Serena i Venus. Ich ojciec był bardzo zdeterminowany, żeby nauczyć córki gry w tenisa. Właśnie dlatego codziennie zanosił na kort tenisowy ogromny kosz piłek i… samodzielnie trenował obie dziewczynki. Co zabawne, Serena miała wtedy tylko cztery lata! Była dziewczynką tak niewielką, że podczas siadania na ławce nie dosięgała stopami do ziemi. Gra Sereny i Venus była do tego stopnia fascynująca, że nawet okoliczne gangi zaprzestawały się ze sobą ścierać. Zatrzymywali się przy korcie, oparci o metalową siatkę i otwierali szeroko oczy i buzie ze zdumienia. Byli tak zahipnotyzowani niesamowitym treningiem sióstr, że pilnowali porządku wokół kortu tenisowego i tego, by… nikt im nie przeszkadzał.

Konsekwencja czyni… mistrza

Serena i Venus trenowały nieustannie, poświęcając całe życie grze w tenisa. Ojciec zawsze powtarzał im, żeby nie słuchały złośliwości starszych graczy – bo ostatni będą pierwszymi. Mimo młodego wieku i faktu, że Serena często okazywała się najmłodszą uczestniczką zawodów, wiele razy zdobywała pierwsze miejsca w turnieju. Nie przeszkadzało jej to, że starsze dzieci często wytykały jej wiek palcami. Konsekwentnie dążyła do celu i teraz, razem z Venus, są najlepszymi tenisistkami na świecie.

Mimo dość niechlubnej dzielnicy gdzie wychowały się siostry oraz tego, że często nie traktowano ich poważnie ze względu na wiek, udowodniły wszystkim jedno – wytrwałe dążenie do celu prędzej czy później skutkuje… sukcesem!

 

Jak jeść zdrowo i pozostać FIT? Artykuł polecany przez dietetyk katowice.

Szukasz dobry masaż Katowice? Zapraszamy również na depilacja laserowa katowice.

Po więcej inspirujących artykułów zapraszany na naszego bloga.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *