Na co zwracać uwagę kupując warzywa i owoce?

Na co zwracać uwagę, kupując warzywa i owoce?

Lubisz pić świeże koktajle, przyrządzone z owoców lub warzyw? Koniecznie zapoznaj się z cennymi informacjami, jak wybierać produkty w postaci owoców i warzyw oraz na co zwracać szczególną uwagę podczas ich zakupu.
Najlepszy czas zakupów

Oczywiście, najlepszą porą na zakupy jest sezon na warzywa i owoce, czyli lato. Właśnie wtedy produkty owe są najbardziej wartościowe, a także zawierają najmniej ulepszaczy. Zimą warzywa i owoce docierają do nas z ciepłych krajów, więc nie smakują oraz nie pachną tak, jak w sezonie. Ich zbiór odbywa się bowiem wtedy, kiedy nie są one jeszcze w pełni… Dojrzałe.
Dlaczego ważny jest… Zmysł?

Należy pamiętać o tym, że wzrok, węch oraz dotyk są zmysłami, które są naszymi najlepszymi doradcami. Podpowiadają one nam, co nadaje się do spożycia, a czego lepiej unikać. Dzięki naszym zmysłom mamy pewność zakupu – to znaczy wiemy, że produkt jest świeży, dojrzały, niezepsuty i pachnący. Pamiętaj, żeby wybierać tylko zdrowo wyglądające warzywa i owoce, charakteryzujące się naturalnym wyglądem. Kierujmy się więc swoimi zmysłami, a nie tylko sugestią sprzedawcy, który na siłę stara się nam coś wcisnąć – prawdopodobnie, zależy mu wyłącznie na pozbyciu się towaru.
O czym jeszcze należy pamiętać?

Na co zwracać uwagę kupując warzywa i owoce? Świeżość!

Pamiętaj, że dosłownie każdy produkt na bazarze bądź w markecie musiał w jakiś sposób tam trafić. Podczas transportu, warzywa i owoce narażone są na obicia i otarcia, będące początkiem ich przyszłego… Gnicia. Dlatego, dokładnie oglądaj każdą kupowaną sztukę i odkładaj te noszące nawet najmniejsze ślady uszkodzenia.
Warzywa i owoce – lepiej paczkowane czy sprzedawane luzem?

Oczywiście, zawsze najlepiej kupować te sprzedawane luzem! Jest to ważne chociażby z tego względu, że marchew czy jabłka, sprzedawane pod folią na tackach, bardzo szybko się psują. Dzieje się to ze względu zwiększonej wilgotności, jaka panuje w opakowaniu. Należy również pamiętać o tym, że zapakowanych warzyw lub owoców nie możesz wcześniej dokładnie obejrzeć. Właśnie dlatego często zdarza się, że paczkowane owoce bądź warzywa trzeba szybko wyrzucić. A więc, lepiej kupuj produkty, które sprzedawane są luzem i takie, które możesz obejrzeć, dotknąć i powąchać, zanim wylądują w Twoim koszyku!

 

Artykuł Na co zwracać uwagę kupując warzywa i owoce? poleca dietetyk katowice

Po więcej artykułów zapraszamy na bloga 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *