MARGARET THATCHER

MARGARET THATCHER

Czy upór i determinacja mogą doprowadzić nas do bram sukcesu? Okazuje się, że tak! Doskonałym przykładem jest Margaret Thatcher, znana jest jako Żelazna Dama.

Margaret urodziła się w Wielkiej Brytanii. Kobieta nigdy nie dbała o to, co myślą o niej inni ludzie. Wierzyła w słuszność pewnej idei – należy robić to, co uważa się za słuszne. Była osobą szczerą do bólu – jednym bardzo to odpowiadało i cenili oni Margaret za szczerość, jednak cała reszta była zdania, iż kobieta jest zwyczajnie… niegrzeczna. Margaret zupełnie nie przejmowała się opiniami złośliwych ludzi i nadal robiła swoje.

Uporczywe dążenie do celu

Kobieta studiowała chemię i po jakimś czasie zaczęła robić karierę naukową. Jednak jej największą zajawką była… polityka! Właśnie z tego powodu wystartowała pewnego razu w wyborach do parlamentu brytyjskiego. Niestety, ale dwa razy z rzędu nie udało jej się dostać w szeregi władz państwa. Mimo to, kobieta nie przestała próbować dalej. Po jakimś czasie wróciła na uczelnię po to, by zająć się studiowaniem prawa. Wyszła następnie za mąż i urodziła bliźniaki.

Zbliżały się kolejne wybory. Niestety, nikt nawet nie zainteresował się Margaret – bo jakim prawem młoda matka miałaby się odnaleźć w codzienności parlamentarnej? Dopiero po kilku latach marzenie kobiety spełniło się i… dostała się do parlamentu! Nie minęło wiele czasu i Margaret zaczęła błyskawicznie odnosić sukcesy w polityce – została liderką Partii Konserwatywnej, a następnie… premierem! Stając się tym samym pierwszą kobietą na takim stanowisku w całej historii Wielkiej Brytanii.

Silny charakter kluczem sukcesu

Margaret bardzo lubiła swoją pracę – mimo, że była ciężka. Często wystawiana była na krytykę, a nawet próbowano wymuszać na niej pewne decyzje. Jednak, kobieta nigdy nie uległa żadnym namowom i surowo broniła swoich racji. Silny charakter stał się jej kluczem do sukcesu, a nieugięta postawa poskutkowała otrzymaniem pseudonimu – Żelazna Dama.

Dlatego warto jest walczyć o swoje i nigdy nie dać wmówić sobie, że nasze racje są niesłuszne. Tyko silne charaktery mają szansę na to, żeby coś osiągnąć w życiu – a Żelazna Dama jest tego doskonałym przykładem.

Jak jeść zdrowo i pozostać FIT? Artykuł polecany przez dietetyk katowice.

Szukasz dobry masaż Katowice? Zapraszamy również na depilacja laserowa katowice.

Po więcej inspirujących artykułów zapraszany na naszego bloga.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *