LELLA LOMBARDI

LELLA LOMBARDI

Czy z szarej rzeczywistości można przeniknąć do świata pełnego sukcesów i sławy? Oczywiście, że można! Doskonałym przykładem jest zawodniczka Formuły 1, Lella Lombardi.

Lella zarabiała na chleb jako pomocnica swojego ojca – furgonetką rozwozili razem po mieście wędliny. Kiedy tyko szykowała się dostawa mięsa, dziewczyna ochoczo wskakiwała za kierownicę, a jej ojciec odmierzał czas rozwożenia towaru. Maria Grazia (bo tak naprawdę nazywała się dziewczyna) tak doskonale radziła sobie za kółkiem, że ciągle pobijała swój rekord – to znaczy, co kolejną dostawę. Mieszkańców miasta nie dziwiło już nawet, że furgonetka Lombardich pędzi przez wzgórza, a w tyle radośnie podskakuje sobie… salami.

Od pracy po… rozwój pasji

Kiedy Lella ukończyła osiemnaście lat, wydała swoje oszczędności na używany samochód wyścigowy. Właśnie wtedy rozpoczęła profesjonalne trenowanie do wyścigów samochodowych. Pewnego dnia rodzice dziewczyny wyczytali w gazecie, że córka zdobyła mistrzostwo Włoch w zawodach Formuły 850 – cóż, wcale nie byli tym zaskoczeni!

Lella w ogóle nie przejmowała się tym, że była jedyną kobietą na torze wyścigowym. Pędziła przed siebie, ponieważ bardzo chciała zostać zawodniczką Formuły 1. Niestety, jej pierwsze podejście do zawodów poniosło klęskę, ponieważ nie udało jej się przejść nawet… kwalifikacji. Mimo to, nie poddawała się i trenowała dalej. Po jakimś czasie Lella znalazła świetnego menadżera oraz sponsora, otrzymując tym sposobem bardzo szybki, biały pojazd z namalowaną flagą Włoch na masce. W samochodzie tym ukończyła Grand Prix Hiszpanii jako… szósta! Tym samym, stała się pierwszą kobietą, która zdobyła jakiekolwiek punkty w zawodach Formuły 1.

Ciągła walka, mimo niepowodzeń

Niestety, jej sukces nie przekonał drużyny – postanowiono zastąpić ją innym kierowcą w zawodach. Lella była mocno zawiedziona twierdząc, że Formuła 1 po prostu nie jest gotowa na usadawianie kobiet za kółkiem. Mimo to, ścigała się do końca życia, a żadna kolejna zawodniczka nie pobiła jej rekordu w zawodach Formuły 1.

Lella jest przykładem na to, że każda pasja może przerodzić się w życiowy sukces i trzeba rozwijać swoje talenty – kto wie, co przyniesie przyszłość?

Jak jeść zdrowo i pozostać FIT? Artykuł polecany przez dietetyk katowice.

Szukasz dobry masaż Katowice? Zapraszamy również na depilacja laserowa katowice.

Po więcej inspirujących artykułów zapraszany na naszego bloga.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *