JULIA CHILD

JULIA CHILD

Czy wysoki wzrost może być atutem kobiety i doprowadzić ją do… sukcesu? Oczywiście, że może! Idealnym przykładem jest Julia Child, mistrzyni kuchni.

Julia była kobietą naprawdę wysoką – mierzyła bowiem prawie metr dziewięćdziesiąt wzrostu! Podczas wybuchu drugiej wojny światowej bardzo pragnęła zaciągnąć się na służbę do wojska. Niestety, ze względu na wysoki wzrost odmówiono jej. Nie chcieli jej również przyjąć do marynarki wojennej – z tego samego względu. Zatem, Julia zaciągnęła się do służb wywiadowczych.

Konsekwencja i opór oraz… sukces

Niemal od razu dziewczyna musiała zmierzyć się z dość trudnym zadaniem. Na samym dnie oceanu umieszczono bomby, które przeznaczone były dla niemieckich okrętów podwodnych. Najgorsze było jednak to, że eksplodowały zaraz po tym, jak podpływały do nich rekiny. Nikt nie mógł znaleźć na to rozwiązania, więc Julia postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Zaczęła… gotować. Mieszała ze sobą różne składniki i piekła takie ciasta, które zapachem przypominały rozkładające się rekiny. Zwierzęta nawet nie chciały do nich podpływać! Stworzyła więc swego rodzaju „odstraszacze rekinów”, które pomogły w wysadzaniu niemieckich okrętów.

Po wojnie Julia wraz z mężem zamieszkali we Francji. To tam kobieta zetknęła się po raz pierwszy z kuchnią francuską i odkryła, że jedzenie może być… smaczne! Postanowiła skończyć z odstraszaniem rekinów i wstąpiła do Le Cordon Bleu – najlepszej szkoły kulinarnej na całym świecie. To tam nauczyła się gotowania do perfekcji.

Od służb wywiadowczych po mistrzyni kulinarną

Niedługo potem Julia została autorytetem kuchni francuskiej. Wydała również własną książkę, Sztukę gotowania po francusku – która zresztą błyskawicznie stała się bestsellerem. Mało tego, Julia poprowadziła nawet swój własny program w telewizji, Bon Appetit.

Do dziś możemy słuchać o sukcesach tej wyjątkowej kobiety, a na podstawie jej ciekawej historii powstają nawet… pełnometrażowe filmy. Julia jest przykładem, że warto szukać ciekawych rozwiązań i piąć się po szczeblach kariery – kto wiem, co czeka nas na samym końcu „drabiny sukcesu”?

Jak jeść zdrowo i pozostać FIT? Artykuł polecany przez dietetyk katowice.

Szukasz dobry masaż Katowice? Zapraszamy również na depilacja laserowa katowice.

Po więcej inspirujących artykułów zapraszany na naszego bloga.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *