JOAN JETT

JOAN JETT

Czy młody wiek i zbyt duża odwaga już na starcie przekreśla ogromny sukces? Niekoniecznie! Przykładem jest chociażby słynna gitarzystka, Joan Jett i jej zespół.

Joan od zawsze uwielbiała muzykę rock’n’roll, z którą utożsamiała się i była jej wierna. W wieku trzynastu lat otrzymała pierwszą gitarę. Była bardzo szczęśliwa, szybko opanowując perfekcyjną grę na instrumencie. Jednak czuła, że to nieco za mało. Postanowiła, że założy zespół, aby kiedyś zostać znaną na całym świecie gwiazdą rocka.

Od marzeń po sukces

Nie minął rok, a skład był już gotowy. Oczywiście, tworzyły go same dziewczyny: Sandy (perkusja), Cherie (wokal), Lita (gitara wiodąca), Jackie (gitara basowa) i Joan (gitara rytmiczna i wokal). Nowo powstały band przyjął nazwę The Runaways.

Dziewczyny były młode, ponieważ każda z nich posiadała zaledwie piętnaście lat. Czuły się już jednak niezwykle dumne ze swojego zespołu i były bardzo buntownicze. Mimo sprzeciwu dorosłych i nie wszystkich pochlebnych spojrzeń, postanowiły uparcie dążyć do swojego celu. Joan stale występowała na scenie w obcisłym, czerwonym kombinezonie ze skóry. Z kolei Cherie w… samej bieliźnie. Przez to nieraz były wygwizdywane, a ludzie pukali się w czoło twierdząc, że dziewczyny są za młode na takie wariacje. Członkinie zespołu miały to jednak daleko gdzieś! Kiedy ludzie mówili, że grają za głośno – one podkręcały głośniki. Wiele osób śmiało się, że rock nie jest dla dziewczyn. Jak bardzo się mylili!

Sukces buntowniczek

Jeden z ich pierwszych utworów (Cherry Bomb) niemal od razu stał się hitem. Z kolei drugi album zespołu szturmem zdobył całą… Japonię! Najgorsze było to, że we własnym kraju musiały przemieszczać wyłącznie nocą w vanie, ponieważ publiczność często rzucała w nie przedmiotami i wyzywała. Ale, za co? No właśnie, ile złego potrafi zdziałać zazdrość.

Mimo wielu nieprzychylnych ludzi i gróźb z ich strony, The Runaways z Joan Jett na czele osiągnęło międzynarodowy sukces. A więc, naprawdę nie warto przejmować się opinią innych ludzi – tylko konsekwentnie dążyć do celu! Wysiłek i wytrwałość zawsze popłaca.

Jak jeść zdrowo i pozostać FIT? Artykuł polecany przez dietetyk katowice.

Szukasz dobry masaż Katowice? Zapraszamy również na depilacja laserowa katowice.

Po więcej inspirujących artykułów zapraszany na naszego bloga.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *