Dlaczego warto biegać?

Dlaczego warto biegać?

Bieganie jest sportem, który ostatnio rozszerzył się na cały świat na skalę niemalże masową. Biegają młodzi, starsi, kobiety z dziećmi, pary z psami, emeryci, zapracowani… Po prostu, wszyscy! Dlaczego właściwie to robią? Oto kilka zalet regularnego biegania!

Dlaczego warto biegać? Poprawa kondycji i właściwości odchudzające

Niepodważalnym i jednym z najważniejszych jest fakt, iż bieganie odchudza! Dzięki ćwiczeniom aerobowym, jakim jest właśnie bieganie, można skutecznie pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, budując mięśnie. Regularne bieganie potrafi znacznie wzmocnić kondycję, a także wymodelować sylwetkę. To najprostsza i najbardziej naturalna forma ruchu, o czym oczywiście należy pamiętać. Najlepsze w uprawianiu tego rodzaju sportu jest to, iż… Niewiele kosztuje!
Dodatkowe korzyści, wynikające z regularnego biegania

Dlaczego warto biegać – zmniejszenie ryzyka chorób

Dzięki bieganiu, znacznie zmniejsza się ryzyko chorób serca oraz układu krążenia. Dodatkowo, poprawia się inteligencja, a także wygląd skóry. Nic zatem dziwnego, że tak ogromna ilość ludzi uprawia ten sport – najbardziej docenili go Amerykanie, gdzie największa ilość biegaczy znajduje się w Nowym Jorku. Właśnie dlatego, odnotowano tam w ciągu ostatnich lat dość wyraźny spadek liczby zawałów, a także chorób serca. Biegając, zapobiega się osteoporozie, czyli łamliwości kości. W dodatku, zmniejsza się ryzyko wystąpienia cukrzycy, chorób serca, nowotworów, nerwicy, a nawet… Depresji! Dlatego jest to idealne lekarstwo na smutki – warto przekonać się, że aeroby dają największą ilość endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia. Systematyczne bieganie wzmacnia pracę mięśnia sercowego – to przekłada się na jego lepszą wydolność, a zatem lepsze ukrwienie całego organizmu.

A więc, warto biegać?

Ludzie, którzy biegają systematycznie, bardzo rzadko chorują, a przeziębienie dosłownie ich… Omija. Szczególnie, kiedy trenuje się bez względu na pogodę – to znaczy, chodzi o bieg na świeżym powietrzu nawet wtedy, kiedy pada lub jest zimno. Tym sposobem, organizm uodpornia się, hartuje i poszerza swoją tolerancję na gwałtowne zmiany ciśnienia. Właśnie dlatego, biegacze są szczęśliwi nawet wtedy, kiedy pogoda nieoczekiwanie zmienia się, z dnia na dzień.
Zatem, czy warto biegać? Oczywiście! Dzięki temu sportowi opóźnisz proces starzenia się, uzyskasz zdrową i młodzieńczą sylwetkę, a także wzmocnisz swoją sprawność. Dodatkowo, po efektywnym biegu poczujesz nagły przypływ… Szczęścia. Właśnie dla tego stanu tak wiele milionów ludzi na całym świecie jest dosłownie uzależnionych od biegania. Może warto więc się do nich przyłączyć?

 

Artykuł Dlaczego warto biegać? poleca dietetyk katowice

Po więcej artykułów zapraszamy na bloga 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *