Dlaczego na jesień warto zrobić detox?

Dlaczego na jesień warto zrobić detox?

Jesienią warto jest zrobić warzywny detoks, który przygotuje nas na chłodną, zimową porę – kiedy trudniej o świeże warzywa i owoce, a tym samym o pełnowartościową porcję witamin. Dlaczego warto go więc wykonać i kto z nas może przeprowadzić w swoim ciele warzywną detoksykację?

Oczyszczanie organizmu, czyli właściwie co?

Detoks to, najprościej mówiąc, pozbywanie się szkodliwych substancji z organizmu. W naszym ciele odkładać bowiem potrafią się: zanieczyszczenia, smog, kofeina, alkohol, pestycydy czy substancje chemiczne z… Leków. To sprawia, że człowiek jest ociężały, senny i najzwyczajniej zmęczony. Szkodliwe substancje w zbyt dużej ilości powodują, że organizmowi ciężko na bieżąco je usuwać – zatem, wtedy z pomocą nadchodzi… Detoksykacja!
Czy detoks warzywny w ogóle jest dla Ciebie?

Oczywiście! Podstawą jest to, czy w ogóle lubisz jeść warzywa i czy nie cierpisz na anemię. Wiadomo, kobietom w ciąży również detoksykacja nie jest wskazana. Jeżeli jednak warzywa nie są Twoją zmorą, a Ty nie masz przeciwwskazań do podjęcia się detoksykacji warzywnej, zabierz się za to już jesienią! Koniecznie zrób sobie detoks w szczególności wtedy, gdy jesz zbyt dużą ilość tłustych i słodkich dań, często przyjmujesz leki, lubisz wypić alkohol, palisz papierosy, nie ćwiczysz bądź masz nadwagę. W takich przypadkach, kilkudniowy detoks warzywny będzie wręcz wskazany.
Przydatne informacje

Pamiętaj, że detoksykacja powinna trwać nie więcej, niż kilka dni. W przeciwnym razie, zagrozisz organizmowi niedoborem niektórych substancji odżywczych i witamin, jakie nie są zawsze obecne w warzywach! To z kolei grozi osłabieniem organizmu, a nawet anemią! Najlepszy detoks zrobisz całemu ciału, kiedy z warzyw przyrządzisz naturalne, zmiksowane blenderem soki. Zrezygnuj z normalnych posiłków przynajmniej na tydzień, zastępując je świeżymi sokami z warzyw.

Oczywiście, nie zapominaj również o piciu zwykłej wody niegazowanej, żeby wypłukiwać na bieżąco toksyny z organizmu. Możesz zajadać również, przez te kilka dni zdrowe posiłki, złożone z… Samych warzyw! Podziałają równie skutecznie, co soki – z tą różnicą, że zachowają większy skład witaminowy.

Efekty detoxu

Warzywny detoks pomoże Ci pozbyć się wody z organizmu, a także zaległości w jelitach. Dzięki niemu, odpowiednio przygotujesz się na zimową porę, jednocześnie pozbywając się problemów ze zgagą i przewodem pokarmowym. Toksyny i złogi po sztucznych substancjach znikną, robiąc podkład pod zdrową żywność, którą będziesz przyjmować. Jeżeli chcesz wejść w zimę z lekkością na żołądku, detoks warzywny jesienią będzie idealnym rozwiązaniem!

 

Artykuł Dlaczego na jesień warto zrobić detox? poleca dietetyk katowice

Po więcej artykułów zapraszamy na bloga 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *