ASHLEY FIOLEK

ASHLEY FIOLEK

Czy kobieta pozbawiona zmysłu słuchu skazana jest na niepowodzenie? Otóż, niekoniecznie! Doskonałym przykładem jest zawodniczka motocrossowa, Ashley Fiolek.

Kiedy Ashley była małą dziewczynką, bawiła się pewnego dnia w kuchni. Nagle rozległ się ogromny hałas, więc rodzice Ashley szybko wtargnęli do pomieszczenia. Całe szczęście okazało się, że spadło ze stołu kilka garnków, a dziewczynce zupełnie nic się nie stało. Rodzice spojrzeli się na siebie ze zdumieniem orientując się, że Ashley… nawet się nie odwróciła, nadal wesoło się bawiąc. Postanowili wówczas, że trzeba zbadać jej słuch.

ASHLEY FIOLEK – Niepełnosprawność a pasja

Podejrzenia rodziców okazały się słuszne – dziewczynka była kompletnie głucha. Mimo to, nie załamali się i błyskawicznie nauczyli się języka migowego. Następnie wysłali swoją małą córeczkę na kolonię z innymi niesłyszącymi dziećmi – to tam Ashley nauczyła się radzenia sobie i nabrała pewności siebie.

Kiedy dziewczynka skończyła trzy latka, ojciec i dziadek kupili jej… mały motocykl. Oboje uwielbiali jazdę na motocyklu, więc zabierali dziewczynkę na wspólne przejażdżki po lesie. Ashley była tak zachwycona wyprawami, że w jej głowie zaczęły pojawiać się marzenia o zostaniu… zawodniczką motocrossową. Ludzie stanowczo odradzali jej to twierdząc, że niepełnosprawna osoba jest z góry skazana na porażkę. Twierdzili, że w tej dyscyplinie najważniejszy jest słuch – przecież to odgłos silnika podpowiada, jaki wrzucić bieg. Ludzie kręcili głowami, bo przecież jak miałaby usłyszeć zbliżających się zawodników?

ASHLEY FIOLEK – Sukces, mimo braku słuchu

Ashley uparcie dążyła do celu. Nauczyła się obsługiwać skrzynię biegów za pomocą wyczuwania drgań silnika. Z kolei zawodników wyłapywała wówczas, gdy kątem oka dostrzegła zbliżający się cień. Tym sposobem, w ciągu zaledwie pięciu lat zdobyła… kilka krajowych  nagród! Nie przeszkadzały jej nawet liczne wypadki, jak złamanie ręki, nadgarstka, nogi, obojczyka czy… dwóch przednich zębów. Zawsze potrafiła się otrząsnąć i znów wskoczyć na motocykl.

Poza licznymi sukcesami, Ashley jest bardzo zdystansowana do swojej niepełnosprawności. Przed jej domem stoi ulubiony pikap, z wymowną naklejką: „Trąb do woli, jestem głucha!”. Tak więc, bycie głuchoniemą kobietą wcale nie stoi na przeszkodzie realizowania pasji. Ashley Fiolek udowodniła, że warto dążyć do celu – mimo przeciwności.

 

Jak jeść zdrowo i pozostać FIT? Artykuł polecany przez dietetyk katowice.

Szukasz dobry masaż Katowice? Zapraszamy również na depilacja laserowa katowice.

Po więcej inspirujących artykułów zapraszany na naszego bloga.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *